ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia już jutro! - zapraszamy!

14.12.2012
15 grudnia 2012 r., w godz. 11.00 – 16.00 na ząbkowickim rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Burmistrz Marcin Orzeszek serdecznie zaprasza na wspólne spotkanie oraz darmową degustację potraw wigilijnych. Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza Gminy Ząbkowice Śląskie.

Grudniowe wspólne świętowanie rozpoczniemy od Wigilii na Rynku , podczas której Panie z Kół Gospodyń Wiejskich częstować będą wszystkich tradycyjnymi polskimi potrawami wigilijnymi – barszczem z pierogami i grochem z kapustą. Dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli rozgrzeją atmosferę artystycznymi występami świątecznymi. W programie nie zabraknie koncertów lokalnych chórów i zespołów.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy, konkursy oraz „Mikołajkowa Parada” – występ bajkowych postaci, które zaangażują w zabawę nawet tych największych ponuraków. Podczas jarmarku odbędzie się recital Anny Sibińskiej pod nazwą piosenki „Królowej Śniegu”. Klub Miłośników Astronomii zaprasza wszystkich mieszkańców już 14 grudnia o godz. 21.00 na Stadion Miejski na „Poszukiwanie Gwiazdy Betlejemskiej”.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, świąteczne ozdoby i dekoracje i inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości i mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie wspólnie z całymi rodzinami!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.