ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Wielkanocny za nami

25.03.2013
Ząbkowicki rynek kolejny raz przybrał świąteczne „odzienie” – w sobotę 23.03.2013 r. odbył się Jarmark Wielkanocny z udziałem ponad 60 wystawców. Kolorowe, wielkanocne stoły uginały się pod ciężarem ozdób i wyrobów gastronomicznych. Mimo wciąż zimowej pogody, świąteczna radość i optymizm nie opuściły uczestników jarmarku.

Podczas imprezy można było nabyć najpiękniejsze stroiki, pisanki i dekoracje oraz delektować się swojskimi wyrobami – serami, wędlinami, ciastami. Zainteresowanie i podziw wzbudzały oryginalne, misternie zdobione jajka i palmy. Na stoiskach można było podziwiać kompozycje z suszonych kwiatów, kartki świąteczne, figurki i plecione koszyczki.  Wyglądem i zapachem kusiły ciasta, mazurki i baby.

Burmistrz Marcin Orzeszek, Starosta Ząbkowicki Roman Fester oraz Dziekani Ksiądz Marian Mądry i Ksiądz Bogdan Wolniewicz złożyli wszystkim przybyłym życzenia, zapraszając na darmową degustację gorącego żuru wielkanocnego. Występy sceniczne rozpoczęły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2, prezentując układ taneczny i śpiewając piosenki w wielkanocnych kostiumach. Na scenie mogliśmy także zobaczyć popisy szczudlarzy oraz lokalnych artystów: kapelę „Sami Swoi” oraz chór Santo.

Jedną z atrakcji był konkurs na najpiękniejszą pisankę i palmę oraz na najsmaczniejszą potrawę wielkanocną, w którym zmierzyły swoje siły koła gospodyń wiejskich, szkoły oraz  mieszkańcy. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Ząbkowickim Ośrodku Kultury – wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, po czym każdy mógł skosztować przysmaków ze stołu wielkanocnego.

Dalsza część występów kontynuowana była w ZOK-u – swoimi regionalnymi strojami oraz nastrojowym brzmieniem urzekły nas Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” oraz Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca ”Wrocław”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wystawcom i zwiedzającym za przybycie na ząbkowicki Jarmark Wielkanocny. Życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.