ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Karpiowe zawody już w maju

18.04.2012
III edycja Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu odbędzie się w dniach 24-27 maja 2012 r. nad przepięknym zbiornikiem Kozielno, przez który przebiega granica dwóch województw: Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Przez cztery dni i trzy noce non stop miłośnicy połowów ryb karpiowatych będą walczyć o tytuł mistrza i cenne nagrody.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie i w załączonym regulaminie. Zbiornik Kozielno to typowa zaporówka o powierzchni około 270 ha, która wraz z Topolą, Jeziorem Otmuchowskim i Głębinowem stanowi kaskadę zbiorników na Nysie Kłodzkiej. Powstał po słynnej powodzi w 1997 roku i jest regularnie zarybiany przez Okręg PZW w Wałbrzychu zarówno rybami karpiowatymi jak i szlachetnymi. W wodzie pływa sporo karpi dorastających do 20 kg, sumów, sandaczy, szczupaków, a także leszczy. Nierzadko można spotkać również amura, jesiotra, dorodnego jazia i coraz częściej węgorza.

Zbiornik Kozielno powstał z zalania wcześniejszych stawów i koryta Nysy Kłodzkiej, które tworzą charakterystykę urozmaiconego dna. Zbiornik Kozielno to nie jest łatwe łowisko. Dobre miejsca dla karpiarzy mogą znajdować się w odległości 80-100 m od brzegu (przeważnie krzaki na drogach pomiędzy dawnymi stawami pożwirowymi) jak i na odległościach ponad 250 m. Niezbędne jest więc łowienie z wywózki przy użyciu pontonu lub łódki. Kozielno to nie jest miejsce dla wygodnych amatorów karpiowania. Bez odpowiedniego miejsca, przygotowania łowiska i trafnej taktyki łowienie może okazać się bezproduktywne. Ci jednak, którzy poświęcą swój czas oraz obiorą dobrą taktykę mogą liczyć na seryjne odjazdy i ryby sporych rozmiarów.

Najlepszy czas na łowienie karpi i amurów w Kozielnie przypada na miesiące maj - czerwiec, oraz wrzesień - listopad. Latem lepiej wybrać się w inne miejsca, zbiornik bowiem oblegają amatorzy kąpieli i sportów wodnych.

Zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych do udziału w zawodach. Szczególnie tych, którzy swoich sił chcą spróbować na dzikiej i dość dużej wodzie.  Świetna atmosfera gwarantowana.

Regulamin - link

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.