ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Kocham Cię, Polsko” – akademia z okazji Dnia Niepodległości w wykonaniu uczniów z ząbkowickich szkół

14.11.2013
Uczniowie oraz nauczyciele z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkowicach Śląskich i Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowali w dniu 12 listopada 2013 r. uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Tytułowe i sceniczne hasło brzmiało „Kocham Cię, Polsko” – program artystyczny wzruszał i rozśmieszał.

Zebraną na sali publiczność przywitał burmistrz Marcin Orzeszek, dziękując młodzieży za zaangażowanie w przygotowanie występów. Szczególne powitanie zostało skierowane do obecnych kombatantów oraz inwalidów wojennych i wojskowych.

W nastrój święta narodowego już na początku wprowadziła scenografia przygotowana specjalnie na tę okazję: krzyże przystrojone biało-czerwonymi wstęgami oraz dekoracja z kwiatów w barwach narodowych. Występy taneczne, wiersze i patriotyczne pieśni żołnierskie w wykonaniu uczniów budziły wielkie emocje. Uczniowie klasy III b przedstawili scenkę kabaretową „Znaczek”, autorstwa Juliana Tuwima.

Gościem specjalnym uroczystości był Pan Antoni Staruszkiewicz - reprezentant Związku Inwalidów Wojennych, który przybliżył młodzieży historię, której sam był świadkiem, a którą Ci najmłodsi znają tylko z książek. Na koniec głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Raba, dziękując wszystkim za wspaniałą akademię i godne uczczenie Dnia Niepodległości.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.