ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Komunikat dla rolników

25.07.2012
Uwaga producenci rolni! Agencja Rynku Rolnego przypomina, że łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana producentowi rolnemu w okresie 3 lat podatkowych (tj. w roku, w którym został złożony wniosek oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat podatkowych) nie może przekroczyć 7500 euro.

Dopłaty do materiału siewnego mają charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

 

Jeżeli w 2012 r. producent rolny:

- złożył wniosek o przyznanie dopłaty do materiału siewnego i jeszcze nie otrzymał decyzji o przyznaniu dopłaty, albo

- w wyniku złożonego wniosku otrzymał dopłatę od ARR,

i również otrzymał decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego (np. z tytułu jednorazowej pomocy finansowej o charakterze de minimis producentom rolnym, w których gospodarstwach rolnych powstały szkody spowodowane przez ujemne skutki przezimowania w okresie zimowym 2011/2012) od innych instytucji w wysokości, która spowodowała lub może spowodować przekroczenie maksymalnego limitu pomocy, tj. 7500 euro, powinien powiadomić niezwłocznie o tym fakcie oddział terenowy Agencji Rynku Rolnego, w którym złożył wniosek o przyznanie dopłaty.

Brak przekazania informacji przez producenta rolnego w powyższym zakresie może skutkować koniecznością zwrotu ostatniej przyznanej dopłaty w ramach pomocy de minimis w rolnictwie
w pełnej jej wysokości.

 Dyrektor OT ARR we Wrocławiu

 Jacek Sołtys 

 

Teresa Pernal

kierownik

Sekcja Informacji i Promocji

OT ARR we Wrocławiu

71 3350155

71 3350179 fax

662165876

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.