ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Już w ten weekend: Koncert Jubileuszowy Sierra Manta. Zapraszamy!

18.10.2013
Zapraszamy na folkowe wydarzenie muzyczne w Ząbkowicach Śląskich związane z Jubileuszem 25- lecia pracy artystycznej zespołu Sierra Manta. Jubileusz będzie miał charakter dwudniowego wydarzenia muzycznego – 19-20 października 2013 - podczas którego zobaczymy i usłyszymy zespół Sierra Manta oraz zaproszonych do wspólnego muzykowania artystów.

19.10.2013 godz. 18.00 Ząbkowicki Ośrodek  Kultury -  Koncert Jubileuszowy w  z udziałem zespołu Sierra Manta, formacji Tracktor oraz zespołu Varsovia Manta

20.10.2013  godz. 16.00  Kościół  Św. Anny w Ząbkowicach Śl.,– „Misa Criolla” („Msza Kreolska”)

W koncercie udział wezmą :

Zespół Sierra Manta

Ariel Ramirez – Bandoneonista

Maciej Wojciechowski – Tenor

Alan Urbanek – Dyrygent

Chór  Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego  oraz Chór  Uniwersytetu  Przyrodniczego we Wrocławiu

Wstęp na koncerty  bezpłatny!

 

Projekt stara się o dofinansowanie  ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich(ERPROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich(2007-2013 działanie 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju PROW  2017-2013 dla małych projektów)

 

Zespół Sierra Manta powstał w 1987 roku z pasji i zainteresowań, kilku młodych wówczas mieszkańców  Ząbkowic Śl.  Od roku 1988 zaczął pojawiać się na polskich scenach muzycznych szybko znalazł się w czołówce polskiego folku. To  właśnie od zespołu Sierra Manta  wzięła swój początek ząbkowicka Folk Fiesta -  festiwal folkowy o międzynarodowej sławie i  zasięgu, oraz  niesamowite  i niezapomniane muzyczne wydarzenia w Ząbkowicach Śląskich.

W swoim dorobku artystycznym zespół posiada płyty  „Rabanito”,  „ Jina –Jina, „ Sierra Manta”, „ La luz”. Współpracował z Filharmonią  Narodową w ramach Sceny Kameralnej, zajmował  pierwsze miejsca na festiwalach  Muzyki Folkowej w Radomiu oraz EUROFOLK w Płocku, występował na scenach Niemieckich oraz na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akustycznej  „AFes” w Macedonii.        

Muzyczne pasje przetrwały i tak już XXV lat zespół gości na polskich i zagranicznych folkowych scenach muzycznych.   Obecnie w dalszym ciągu  wykonuje muzykę andyjską  oraz  dzieło słynnego argentyńskiego kompozytora Ariela Ramireza „ Misa Criolla” ( Msza Kreolska)   i „ Navidad Nuestra” z towarzyszeniem  wielu chórów i  artystów z Polski i z zagranicy. Jubileusz jest uhonorowaniem  pracy  artystycznej zespołu i jego wkładu  w kulturę. 

Zatem ząbkowiczaninie: „ Nie stój  – fiestuj” !

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.