ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Konferencja poświęcona zdrowemu odżywianiu

15.03.2013
„Najwyższe standardy żywieniowe – zdrowo i oszczędnie” – to temat konferencji, która odbyła się 15 marca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie non profit „Barys” w ramach akcji ZDROWE DZIECI – ZDROWA POLSKA.

Jaką żywność podawać naszym dzieciom, aby było zdrowo, smacznie i na miarę każdej kieszeni? Na te oraz inne pytania związane ze standardami żywieniowymi w placówkach oświatowych spróbowali odpowiedzieć specjaliści podczas dzisiejszej konferencji. Głównym adresatem wykładów byli dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

 Program konferencji objął następujące zagadnienia:

  1. „Zagrożenia żywieniowe młodzieży szkolnej” – dr inż. Monika Bronkowska
  2. „Czy warto budować kulturę smaku w szkole?” – Pani Joanna Lejza Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełczowie.
  3. „Najwyższe standardy żywienia: Możliwości pieca konwekcyjno – parowego oraz analiza zysków” – Pan Artur Michałowski.
  4. „Walory zdrowej żywności. Szkodliwość olejów rafinowanych – tłuszcze trans. Wysoko przetworzona żywność”.

W trakcie spotkania odbywał się również pokaz gotowania oraz wymiana poglądów na temat zdrowego żywienia w placówkach oświatowych.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.