ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Kultowe zespoły w Ząbkowicach Śląskich - zapraszamy na Dni i Noce Krzywej Wieży!

17.06.2014
Już 11 i 12 lipca po raz czwarty w Ząbkowicach Śląskich odbędą się Dni i Noce Krzywej Wieży. Impreza nawiązuje do najbardziej znanego zabytku miasta – Krzywej Wieży, której odchylenie od pionu wynosi aż 2,14 metra! To otwarta impreza plenerowa, która stanowi świetną okazję do zabawy dla całej rodziny! I w tym roku nie zwalniamy tempa! Happeningi, muzyka live na szczycie Krzywej Wieży, boisko plażowe na rynku i turnieje siatkówki to tylko namiastka czekających na Was atrakcji. Przybywajcie by posłuchać świetnej muzyki i kultowych zespołów - zagrają: Coma, Enej, Turbo, Mesajah. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, wesołego miasteczka oraz zabaw i animacji dla dzieci. A wszystko to okraszone będzie przepysznym jedzeniem Mistrza Sowy i fontanną czekolady! Do Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina zawita Radio Złote Przeboje w ramach trasy "Złote Przeboje na wakacjach". Szczegóły już wkrótce na naszej stronie!

W Ząbkowicach Śląskich od kilku lat występują zespoły z najwyższej półki. I tym razem ich nie zabraknie. Na wszystkie koncerty wstęp bezpłatny!

W piątek 11 lipca wystąpią:

Mesajah:

(fot. - źródło: http://ilove-mesajah.blogspot.com/)

Mesajah, właściwie Manuel Rengifo Diaz, znany również jako Manolo – polski wokalista reggae, dancehall, raggamuffin. W 2003 wraz ze swoim bratem – PaXonem, a także kolegą – Yanazem utworzył grupę Natural Dread Killaz, w ramach której wydali album „Naturalnie” (2005) a później album „Ile lat” (2010). Znany z utworów: „Każdego dnia” i „Szukając szczęścia”.

POSŁUCHAJ: Mesajah - Lepsza Połowa

Coma:

(fot. - źródło: http://wroclive.pl/2013/04/coma-alib/)

Łódzki zespół Coma powstał w czerwcu 1998. Ma na swoim koncie m. in. albumy "Pierwsze Wyjście z Mroku", ”Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków” , "Hipertrofia", "Symfonicznie", "Excess". Jeden z najnowszych albumów, bez tytułu zwany „Czerwonym albumem” pilotuje słynny singel "Na pół”. Zespół ma na koncie liczne nagrody i nominacje, m. in. Fryderyki, Złotego Bączka, Eska Music Awards 2009.Wokalistą zespołu jest Piotr Rogucki, autor tekstów i piosenek, a także aktor. Prowadzi również solową działalność artystyczną.

POSŁUCHAJ: Coma - Los cebula i krokodyle łzy

Wyborowa Blues

 

Zespół rockowo-bluesowy z Międzylesia na Dolnym Śląsku. Wyborowa Blues powstał w 1989 roku, a nazwę zespołu wymyślił Tadeusz Nalepa podczas festiwalu Rawa Blues jesienią 88 roku. Grali w towarzystwie Dżemu, Stanisława Soyki oraz koncerty z Tadeuszem Nalepą (filharmonia wrocławska), After Blues, Mirą Kubasińską, Blues Power i wielu innych...

POSŁUCHAJ: Wyborowa Blues - Gdzie taki targ

fot. Wyborowa Blues

Skangur

Fot. www.img.interia.pl

Polski zespół muzyczny założony w Krakowie w 2001 roku. Styl grupy to rock połączony z reggae oraz ska, oparty na gitarowym brzmieniu z mocno zaznaczoną sekcją dętą.

POSŁUCHAJ: Skangur - Polska Klanowa

RadekTarach

Radek Tarach to dwudziestodwuletni wokalista   POP oraz RnB.  Mieszka na stałe w rodzinnym mieście - Ząbkowicach Śląskich.  Jest autorem wielu tekstów oraz aranżacji muzycznych.  Studiuje dziennikarstwo muzyczne.

POSŁUCHAJ: Radek Tarach - Przed siebie (My road)

 

W sobotę 12 lipca wystąpią:

Turbo:

( fot. - źródło:http://turbo.art.pl/)

Zespół Turbo powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. Oprócz wielu koncertów, miał okazję zagrać również na prestiżowym, transmitowanym przez tv na żywo koncercie ,,Droga do wolności” wraz z plejadą najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Zespół ma na swoim koncie  14 płyt. Najsłynniejsza płyta zespołu „Dorosłe dzieci” -  muzyka zawarta na tym krążku to mieszanina ostrego hard rocka i brytyjskiego heavy metalu. Z tej płyty pochodzi największy przebój zespołu – tytułowe "Dorosłe dzieci".

POSŁUCHAJ: Turbo - Dorosłe Dzieci

Enej:

(źródło: http://radiorampa.com/pl/artykuly/10-faktow-jakie-powinienes-znac-udajac-sie-na-koncert-zespolow-enej-i-pectus/)

Enej – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza folku, ska i szeroko pojętej alternatywy, założony w 2002 roku w Olsztynie. Enej, ze względu na korzenie części składu zespołu, czerpie inspiracje z kultury ukraińskiej. Zasłynął singlami „Radio Hello”, „Skrzydlate ręce”, „Tak smakuje życie”, „Lili”, „Symetryczno-liryczna”. W 2011 roku zespół wygrał program „Must be the Music - Tylko Muzyka”, kolejno hity zespołu znajdowały się na pierwszych miejscach list przebojów, tylko w 2013 roku wśród nagród znalazły się: wygrana TOPtrendy 2013 i Superjedynki 2013, Eska Music Awards, Plebiscyty Radia Zet.

POSŁUCHAJ: ENEJ - Symetryczno-Liryczna

FairyTaleShow

Ząbkowiczanie. FTS- rock'n'rollowe, niegrzeczne granie, chłopaków w garniturach. Finaliści V edycji Must Be The Music oraz zdobywcy nagrody internautów na Sopot Top Trendy 2013. Przez jednych uważani za hipsterów, przez drugich za boysband,przez trzecich za Beatelsów na sterydach.Parę osób rozpoznało w nich nieślubne dzieci legendarnych Pixies.Energetyczni jak Zarnowiec w budowie, rozmiękczają najtwardsze serca krytyków. Najlepiej odnajdują się na scenie, gdzie można zobaczyć i usłyszeć to, CZYM jest FTS. Brudny, okołobrytolski rock, będzie mieszał się z protest- songami, by z kolei przejść niespodziewanie w rock'n rollowy bans. Autorskie kawałki, stare szlagiery i te brend nju songi plus parę coverów we własnych, śmiałych aranżacjach, dobrze przyjętych przez jury MBTM. FTSy były chwalone przez różne osobistości. Piotr Baron powiedział, że to bardzo dobrze zapowiadający się młody zespół, dla Kasprola z Antyradia są jak polscy Artic Monkeys, Piotr Metz z Trójki stwierdził, że nie ma się do czego przyczepić, Kazik Staszewski chwalił ich na Nowym Brzmieniu Kultu, a Maria Peszek o tekście Kubańskich Pomarańczy powiedziała: "dobre!".

POSŁUCHAJ: FairyTaleShow - Love (Live Wianki Kraków)

 

Kurczat

Zespół powstał wiosną 2001 roku w Rybniku.  Kurczat to trójka młodych muzyków z Rybnika.
Muzyka: rockowo-alternatywna, bardzo piosenkowa, prosta, wesoła, smutna, dziwna...

POSŁUCHAJ: Kurczat "Wirtualny pies"

 

Nagła Zmiana Klimatu

 Zespół Nagła Zmiana Klimatu to sześcioosobowa formacja grająca na żywo największe przeboje lat 60,70,80 oraz lat współczesnych.

Posłuchaj - Nagła Zmiana Klimatu

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.