ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Lato przywitane – relacja z pikniku na basenie miejskim

08.07.2013
Z okazji rozpoczęcia lata i upragnionych przez dzieci i młodzież wakacji 7 lipca 2013 odbył się piknik sportowy na basenie miejskim. Aktywnie niedzielę spędziła ponad setka młodych mieszkańców z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie.

Imprezę rozpoczęto od pokazów ratownictwa – ratownicy WOPR zaprezentowali style pływackie, skoki do wody, style ratownicze, sposoby holowania ratowanych oraz wyjmowania ich z wody. Uzupełnieniem pokazów były zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie pikniku odbyły się liczne konkurencje i turnieje sprawnościowe. Dzieci i młodzież mogły zmierzyć się w zawodach pływackich, nurkowania, wyścigach biegowych. W programie znalazły się także zajęcia z aerobiku na wodzie i zabawy dla najmłodszych. Dużym powodzeniem cieszył  się turniej Beach Soccera – do rozgrywek zapisało się 8 drużyn. I miejsce i puchar zdobyła drużyna „Gumisie”.

W poszczególnych konkurencjach zwyciężyli:
„Ciuciubabka” :
1. Zosia Poroz / Zuzia Łyżwińska

Wyścigi w pływaniu stylem dowolnym :
1. Piotr Zapała
2. Mateusz Łaszczewski
3. Jakub Krocz

Zbieranie zatopionych przedmiotów:
1. Dominik Śnieżek i Weronika Kulig ex aequo

Slalom głową:
1. Mateusz Łaszczewski
2. Piotr Bielecki
3. Kajetan Chajko

Wyścigi z jajkiem:
1. Mateusz Szabatowski
2. Kajetan Chajko
3. Kacper Rogóż

Słoneczna pogoda sprzyjała wyśmienitym nastrojom. Na zakończenie laureaci konkursów otrzymali puchary i nagrody, a każdy uczestnik pikniku napój i słodki upominek. Lato zostało oficjalnie powitanie
i rozpoczęte – zapraszamy do korzystania z pływalni miejskiej i uczestniczenia w wakacyjnych, sportowych zajęciach przygotowanych przez ząbkowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.