ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Lekcja o przedsiębiorczości w ZSP nr 2

13.03.2013
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Ząbkowicach Śląskich uczestniczyli dziś w lekcji poświęconej przedsiębiorczości. Na zaproszenie dyrekcji szkoły oraz nauczycieli lekcję poprowadził burmistrz Marcin Orzeszek.

Celem zajęć było przybliżenie tematyki i zagadnień związanych z przedsiębiorczością m.in. w Gminie Ząbkowice Śląskie. W trakcie spotkania z młodzieżą burmistrz omówił zagadnienia dotyczące m.in.:

- nowej unijnej perspektywy finansowej na lata 2014 – 2020 w zakresie wsparcia dla przedsiębiorców,

- form wsparcia oraz ulg dla powstających lub rozwijających się podmiotów gospodarczych na terenie Gminy Ząbkowice Śląskie,

- wpływu działalności przedsiębiorstw zarówno tych małych jak i większych na budżet gminy,

- zasad funkcjonowania firm w ramach specjalnych stref ekonomicznych.

W dalszej części spotkania uczniowie mieli okazję zadawać burmistrzowi pytania nie tylko w tematyce dzisiejszego spotkania, ale również w zakresie bieżących spraw gminy, planowanych inwestycji, czy gminnego budżetu.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.