ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Lekcje muzealne w Izbie Pamiątek Regionalnych

12.03.2015
Od 1 kwietnia Izba Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich zaprasza uczniów i nauczycieli na lekcje muzealne. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii i dziedzictwa kulturowego naszego miasta oraz regionu. Formy lekcji są atrakcyjne i dostosowane do odpowiednich grup wiekowych.

Dla przedszkolaków i uczniów klas I – III szkół podstawowych przygotowane zostało spotkanie pod hasłem „W kuchni babuni”. Dzieci poznają stroje ludowe z terenu Dolnego Śląska, dowiedzą się jakimi przedmiotami codziennego użytku posługiwały się ich babcie i prababcie, jak wyglądało wnętrze domu na początku XX wieku, do czego służył kołowrotek, jak wyglądały codzienne prace domowe. Będą miały również okazję zagrać w gry w które grali ich rodzice, obejrzeć czarno - białą bajkę z projektora i posłuchać piosenek dla dzieci z płyty analogowej.

Uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz gimnazjów zapraszamy na questing pod nazwą „Życie w dawnym mieście”, podczas którego dowiedzą się jaką rolę w średniowiecznym mieście odgrywały cechy, kim byli rycerze oraz jak wyglądała edukacja w średniowiecznej szkole.

Lekcje muzealne dla uczniów ze szkół gminy Ząbkowice Śląskie będą prowadzone bezpłatnie. Dla uczniów szkół spoza gminy Ząbkowice odpłatność wynosi 2 złote od osoby (cena ulgowego biletu do Izby Pamiątek Regionalnych).

Zajęcia odbywają się w godzinach otwarcia Izby Pamiątek Regionalnych (po uprzednim zgłoszeniu możliwe jest przeprowadzenie lekcji muzealnej już od godziny 8.00. Zapraszamy.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami Izby Pamiątek Regionalnych tel. /74/ 815 20 43,
e-mail: krzywa.wieza@zabkowiceslaskie.pl lub listownie: Izba Pamiątek Regionalnych im. Józefa Glabiszewskiego ul. Krzywa 1, 57-200 Ząbkowice Śląskie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.