ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Listopadowe sztuki teatralne – pomysł na jesienne wieczory - zapraszamy do ZOK-u!

31.10.2013
Drodzy ząbkowiczanie oraz goście – zapraszamy do zapoznania się z repertuarem kina Ząbkowickiego Ośrodka Kultury na listopad. Oprócz weekendowych seansów filmowych czekają na Was interesujące i godne uwagi trzy przedstawienia teatralne: „ŚWIATEŁKO”, „ ZROZUMIEĆ H.” i „KALINO MALINO CZERWONA JAGODO”, które odegraną zostaną w ramach projektu „Teatr Polska – jedziemy z Teatrem”. Ceny biletów po bardzo przystępnej cenie – 10 złotych!

W ramach ogólnopolskiego programu promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej o nazwie „Teatr Polska – jedziemy z Teatrem” - 16 teatrów, zaprezentuje swoje przedstawienia w 104 miejscowościach – w tym w Ząbkowicach Śląskich.Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „TEATR POLSKA” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, ul. Rynek 24. Bilety: 10 zł - do nabycia w dniu spektaklu.

"ŚWIATEŁKO"

Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

4 listopada 2013, godz. 18.00:              

Pewnego dnia z dziecięcego pokoju znika Dziewczynka. Co dzieje się z jej rzeczami i zabawkami, które zostają same? Z pewnością trochę rozrabiają, kłócą się, ale bardzo szybko zaczynają też tęsknić za osóbką, wokół której kręciło się całe ich życie. Przedstawienie jest opowieścią o przygodach i emocjach przedmiotów, które muszą zmierzyć się z brakiem najbliższej im osoby. Współdziałanie i zapomnienie o dawnych waśniach pozwala im poradzić sobie z tą nową sytuacją. Postanawiają wyruszyć na poszukiwanie Dziewczynki i choć miejsce, w którym ją znajdują wcale nie jest wesołe, to ich wytrwałość i miłość do dziecka okazuje się bezcenna. To historia o przywiązaniu, przyjaźni i chęci dzielenia się szczęściem. Malina Prześluga, autorka doskonale rozumiejąca świat dzieci, z charakterystyczną dla siebie lekkością wykreowała wyrazistych i niebanalnych bohaterów, ożywianych z mocą dziecięcej wyobraźni. Jej zdolność dostrzegania duszy nawet w najzwyklejszych rzeczach, słowacki reżyser wykorzystał do stworzenia pełnej nadziei i humoru opowieści utrzymanej w duchu klownady.

Źródło: http://www.teatrlalki.opole.pl/index.php?id=425

„ZROZUMIEĆ H.”

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

26 listopada 2013, godz. 19.00:

Kiedy w 1980 roku powstawała „Solidarność”, dopiero przychodziliśmy na świat. Tak zwana „najnowsza historia Polski” tworzyła się obok nas, nie mogliśmy być jej świadomi. A jednak obecny dyskurs publiczny jest tak bardzo nią nacechowany, że skłonił nas do rewizji tamtych czasów. Spojrzeliśmy na nie przez pryzmat naszego pokolenia – chłodno i bez emocji. Bo emocje są w historii nieobecne. One są w ludziach.

Biografie kobiet „Solidarności”, przede wszystkim Henryki Krzywonos-Strycharskiej, skłoniły nas do zadania pytań: jaką zbiorowością byliśmy wtedy? Jaką jesteśmy dziś? Jakie cechy i działania determinują, nie bójmy się tego słowa,  i d o l i naszego pokolenia – i dlaczego?

Spróbujemy na te pytania odpowiedzieć… spektaklem „Zrozumieć H.”.

Źródło: http://www.teatrzabrze.pl/przedstawienia/XIIFDW_Zrozumiec/

„KALINO MALINO CZERWONA JAGODO”

27 listopada 2013, godz. 19.00

Studio Teatralne Koło, Warszawa

Spektakl “Kalino malino czerwona jagodo” to kolorowa, radosna i wzruszająca opowieść o kurpiowskich kobietach, w której wiele współczesnych dziewczyn odnajdzie także fragmenty własnych historii. 

“Kiedyś to ja miałam nogi” – wzdycha Józia. I nagle cztery stare, schorowane, zmęczone życiem baby przenoszą się w czasie. Poznajemy historię ich życia, ale przede wszystkim młodzieńczych miłości. Młodość i starość, dojrzałość i naiwność, męskość i kobiecość, radość i tęsknota – przeplatają się w pieśniach, wspomnieniach i muzyce, budujących tą ponadczasową opowieść. Gdy kobiety wrócą na swoje stałe miejsce na ławce przed chatą, będą znowu stare, ale wspomnienia dodadzą im sił, by przeżyć kolejny dzień.

Źródło: http://studiokolo.com/spektakle/kalino-malino-czerwona-jagodo

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.