ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Majówkowe atrakcje w Ząbkowicach Śląskich 1-4 maja 2013 r.

02.05.2013
Tegoroczny weekend majowy to dobra propozycja dla każdego: w programie m. in. gorące rytmy dance i disco polo, zawody sportowe, wspólne grillowanie, konkursy i nagrody. Drodzy Mieszkańcy i Goście Gminy Ząbkowice Śląskie – zapraszamy wraz z całymi rodzinami do wspólnej zabawy!

Ząbkowicką majówkę rozpoczniemy na sportowo – 1-go maja 2013 r. na Hali Słonecznej podziwiać będzie można najsilniejszych mężczyzn podczas X OTWARTYCH MISTRZOSTW ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC. Wielbicieli tenisa stołowego i badmintona zapraszamy na  otwarte turnieje od godz. 12.00.

2-go maja świętujemy Dzień Flagi - z tej okazji zapraszamy na wystawę w holu Ratusza pod hasłem ŚWIĘTA MIŁOŚCI KOCHANEJ OJCZYZNY. Wystawa czynna będzie w dniach otwarcia biblioteki od 22 kwietnia do 6 maja od godz. 8.00 do 17.00.
Część sportowa odbywać się będzie na stadionie – „Bieganie na śniadanie” wokół stadionu to doskonały trening przed nadchodzącym latem. Uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów będą mieli okazję zmierzyć się w Majowym Turnieju Piłki Nożnej; kolejną sportową atrakcją będą mecze koszykówki i siatkówki. Na zakończenie sportowych zmagań – dla wszystkich wspólne ognisko majowe.

3-go maja odbędą się obchody 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Mszę Świętą za Ojczyznę w Kościele p.w. Św. Anny o godz. 12.00 oraz do udziału w  uroczystościach pod Pomnikiem ”Poległym za Ojczyznę” na Placu Jana Pawła II. Okolicznościowy występ zaprezentuje młodzież szkolna oraz Miejska Orkiestra Dęta.

Na stadionie kontynuowane będą sportowe rozgrywki - o Puchar Krzywej Wieży w Turnieju Piłki Nożnej powalczą przedstawiciele grupy OLD-BOY. Pozostali będą mogli zmierzyć się w turnieju piłki nożnej DZIKICH DRUŻYN.

Wieczorem, o godz. 19.00 - nocne zwiedzanie ząbkowickich zabytków i średniowieczne inscenizacje. W programie moc atrakcji: koncert na zamkowym dziedzińcu oraz przedstawienie fragmentów życia legendarnego rycerza Kauffunga: napad rycerzy rabusiów na karawanę kupiecką i pojmanie. Inscenizacje wykona  Bractwo Rycerskie Chorągwi Księstwa Ziębickiego. Wstęp bezpłatny.Dodatkowymi atrakcjami  tego wieczoru będą: nocne zwiedzani e Krzywej Wieży z lampionami, Laboratorium dr. Frankensteina oraz Izby Pamiątek Regionalnych. Na wszystkich, którzy wejdą na szczyt wieży czekać będzie niespodzianka-gratis: gorąca kawa i herbata!

Czwarty dzień majówkowych atrakcji zwieńczy II-ga Ząbkowicka Gala Piosenki Dance i Disco Polo na plantach zamkowych. Wystąpią: DANCE PROJECT, PLAYERS, PARADISE, MARCUS, KRIS KSIĄŻĘ DISCO POLO. Imprezę poprzedzi sportowy piknik majowy na stadionie – bieg dla serca, gry, zabawy, grill, nagrody.

Wieczorem, o godz. 21.00 podczas Gali Piosenki Dance i Disco Polo na scenie zamkowej odbędzie się losowanie nagrody – telewizora ufundowanego przez Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śląskich z okazji 600-lecia Krzywej Wieży. Każdy z Was może wygrać telewizor LED 42’ FULL HD, 3D – wystarczy w dniach od 1 do 4 maja wejść na Krzywą Wieżę, opłacić wstęp, zachować kupon konkursowy i paragon [pobierz regulamin konkursu]. Dodatkowo – oprócz tradycyjnych godzin dziennych Krzywą Wieżę oraz Laboratorium Frankensteina będzie można zwiedzać w nocy z lampionami – do godz. 24.00. Niezapomniane chwile gwarantowane.

Na mieszkańców i turystów czekają też inne zabytki – zapraszamy!

Ceny biletów:

- Zamek – bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł

- Krzywa Wieża – bilet normalny: 6,00 zł; bilet ulgowy: 3,00 zł.

- Izba Pamiątek Regionalnych/Śladami Frankensteina -  bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

- Laboratorium Frankensteina: 2,00 zł.

- Pakiet - Krzywa Wieża, Izba Pamiątek Regionalnych, Laboratorium Frankensteina, Zamek - bilet normalny: 12,00 zł; bilet ulgowy: 6,00 zł.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.