ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej w Ząbkowicach Śląskich

09.04.2014
W ramach Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, promującego książkę i czytelnictwo, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich zorganizowała zajęcia pod tytułem "Baśniolandia". Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i wykonywały ćwiczenia sprawnościowe - wszystko zgodnie z fabułą najpiękniejszych, znanych baśni.

Na początku pani bibliotekarka wprowadziła dzieci w barwną scenerię baśni i zwróciła się do uczestników o pomoc, ponieważ na jej krainę zły czarodziej Kadabra rzucił klątwę, w wyniku której baśnie pogubiły swoje postacie. Dzieci z entuzjazmem zgodziły się zrzucić czar Kadabry i pomóc bajkowym bohaterom w powrocie do swoich krain. Zadania opierały się między innymi na znajomości postaci bohaterów i ich atrybutów. Najwięcej uśmiechu i radości sprawiło dzieciom wykonanie własnych bajek, które wzbogaciły księgozbiór biblioteki. Uczestnicy uwolnili krainę Baśni od czarnoksiężnika, a postacie bajkowe powróciły do swoich magicznych światów. Dzieci poznały także jak wielką moc ma działanie zespołowe. Wykazując się ogromną wiedzą dotyczącą baśni potwierdziły, że darzą książki ogromną sympatią.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.