ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mieszkańcy Powiatu Ząbkowickiego chętnie korzystają z usług Gminy Ząbkowice Śląskie. Dziękujemy za zaufanie!

11.03.2015
Od dnia 1 marca wniosek o dowód osobisty czy akt stanu cywilnego możemy złożyć w każdym urzędzie w Polsce, a nie tylko tam, gdzie jesteśmy zameldowani. To dla mieszkańców kolejne udogodnienie po wprowadzeniu w 2011 roku przepisów umożliwiających założenie działalności gospodarczej w najbliższym urzędzie gminy.

Ze statystyk wynika, że najczęściej korzystają z tych udogodnień zarówno mieszkańcy Stoszowic, Barda, Kamieńca Ząbkowickiego, Ziębic, Ciepłowód , ale także mieszkańcy  rożnych regionów Polski (tj. np. Olkusz, Łeba, Lubin, Gliwice, Elbląg i in.). Jeżeli chodzi o działalność gospodarczą, w poszczególnych latach wpłynęła następująca liczba wniosków do bazy CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej):

- w 2011 roku – 7 wniosków spoza obszaru działania gminy,

- w 2012 roku – 111 wniosków spoza obszaru działania gminy,

- w 2013 roku – 144 wnioski spoza obszaru działania gminy,

- w 2014 roku – 175 wniosków spoza obszaru działania gminy.

Gmina realizuje zadania publiczne i świadczy szeroki zakres nowatorskich usług dla mieszkańców.  Z tych usług korzystają także mieszkańcy okolicznych powiatów np. kłodzkiego czy dzierżoniowskiego. Są to miedzy innymi bezpłatne konsultacje dotyczące dotacji funduszy europejskich, bezpłatne konsultacje prawne dla mieszkańców i przedsiębiorców, informacje udzielane w ramach Biura Wsparcia Przedsiębiorczości z zakresu możliwości uzyskania środków finansowych, pożyczek dla podmiotów gospodarczych na rozwój firmy, informacje dla planujących rozpocząć działalność gospodarczą i wiele innych.

Miłym akcentem, potwierdzającym dobre praktyki załatwiania spraw urzędowych , jest fakt otrzymania przez Gminę Ząbkowice Śląskie wyróżnienia za rok 2014 pn. „Gmina na piątkę! Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców” przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową - Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych.  Potwierdzeniem obrania dobrego kierunku rozwoju urzędu jest uzyskanie przez burmistrza Marcina Orzeszka  - wyróżnienia w 2014 r. w kategorii Samorządowy Menedżer Regionu, w rankingu „Filary Polskiej Gospodarki” przeprowadzonym przez portal „Puls Biznesu” oraz otrzymanie „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” w kategorii „Gospodarna Gmina 2013”.

Zapraszamy mieszkańców całego naszego powiatu i regionu, a w szczególności Gminy Ząbkowice Śląskie do korzystania z usług ząbkowickiego Urzędu Miejskiego.

Jesteśmy zawsze do Państwa dyspozycji.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.