ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„MIKOŁAJE- 2012” 83 Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXI Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych

05.12.2012
Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizowało 83 Rajd Ziemi Ząbkowickiej – XXI Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 01 i 02 grudnia 2012 r. Uczestniczyły w nim 203 osoby w tym 17 osób niepełnosprawnych. To ostatni tegoroczny rajd kończący sezon turystyczny.

W rajdzie udział wzięły dzieci i młodzież z placówek oświatowych w Ząbkowicach Śląskich, Ziębicach, Stolcu i Kamieńcu Ząbkowickim oraz grupy rodzinne z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie. W pierwszym dniu wyruszyli z Mikołajowa, skąd dalej już pieszo szlakiem zielonym przez częściowo zachowany fragment Kolejki Sowiogórskiej, Srebrną Przełęcz do twierdzy w Srebrnej Górze - fortu DON JON. Zdobyto 16 punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej. Wycieczka zakończyła się przy ognisku, gdzie z wszystkimi uczestnikami rajdu spotkali się Burmistrz Marcin Orzeszek oraz Starosta Ząbkowicki Roman Fester.

Drugi dzień rajdu ropoczął się przejazdem z Ząbkowic do Srebrnej Góry, skąd uczestnicy maszerowali pieszo na Przełęcz Srebrną i dalej szlakiem niebieskim na Chochoły Wielki i Mały, Fort Rogowy (szl. czerwony) i na DON JON. Na zakończenie wszyscy mogli zjeść ciepły posiłek przy ognisku.

Łącznie w 83 rajdach górskich - 21 integracyjnych rajdach dla osób niepełnosprawnych w latach 1993-2012 uczestniczyło 9. 545 osób (w tym 765 to osoby niepełnosprawne).

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.