ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu – 200 psów z całej Polski zjedzie do Złotego Stoku 18.05.2013

14.05.2013
Dziś posiadanie psa niesie ze sobą wiele nowych możliwości. Od kilku lat w naszym kraju prężnie rozwijają się dyscypliny tzw. "psich" sportów. Jedną z nich jest dogtrekking czyli marsz na orientację z psem. Najbliższe dogtrekkingowe zawody odbędą się w Złotym Stoku 18 maja 2013.

Dogtrekking skierowany jest zarówno do właścicieli wystawowych championów jak i poczciwych kundelków. Rasa, wielkość czy temperament psa nie odgrywają tutaj roli. Od właściciela wymaga się podstawowych umiejętności czytania z mapy oraz przynajmniej przeciętnej kondycji fizycznej. Psiak musi być zdrowy i bez nadwagi. Najlepsi zawodnicy to wyczynowi sportowcy z specjalnie ułożonymi i wytrenowanymi psami którzy pokonują trasę w tempie biegu maratońskiego. Większość jednak traktuje imprezę jako wspaniałą przygodę w której można wziąć udział z całą rodziną.

Zawodnicy startujący w dogtrekkingu mają do pokonania w zależności od wybranej trasy około 25 - 50km, a przebieg trasy określają punkty kontrolne. Tempo marszu/biegu dostosowujemy do możliwości swoich i psa. Psy zwykle wędrują w specjalnych szelkach, lecz nie jest to wymagane. W imprezach średnio bierze udział 150 – 200 uczestników z psami.

Najbliższe dogtrekkingowe odbędą się w Złotym Stoku położonym na terenie w urokliwych Górach Złotych. Krótka trasa (23 km) ułożona jest tak, aby sprawić wiele radości ze spędzania czasu na łonie natury jednocześnie nie wymaga wyjątkowej kondycji. Długi wariant to wyzwanie dla starych wyjadaczy – tych, którzy na dogtrekkingowych trasach przeszli wiele kilometrów i wiedzą z jakim wysiłkiem, taktyką i doskonałą znajomością swojego psa wiąże się pokonanie trasy 40 km.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, dla wszystkich losowanie nagród.Bez względu na to czy uczestnik wybiera się na niespełna 23km czy 40 km czeka go wspaniały czas spędzony ze swoim psem, bo dogtrekking to przygoda, wyzwanie i droga w nieznane..

 
Dodatkowo odbędą się zawody dla dzieci na dystansie 300 metrów. Dzieci nie muszą posiadać własnych psów.

Jak wygląda dogtrekking można zobaczyć na filmach pod tymi linkami:

http://www.youtube.com/watch?v=BcwCthfdzm0

https://www.youtube.com/watch?v=MYEBttIYe2s

 

Program zawodów:

Sobota:

8.00 – 9.30 - zgłoszenia potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna

9.50 – odprawa techniczna

10.00 – START główny

14.00 – canicross dla dzieci

17.00 – dekoracja (godzina uzależniona od powrotów z trasy)

Więcej informacji na stronie www.dogtrekking.com.pl oraz pod numerem telefonu 605 855 857

tekst: Urząd Miejski w Złotym Stoku

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.