ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Mistrzowie Świata z Ząbkowic Śląskich

28.07.2014
W dniach 19-20 lipca 2014r. w hali sportowej Citi Zen w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata Karate Shotokan SWO/IJKA oraz turniej dla dzieci o Międzynarodowy Puchar S. Kato.

Na oba turnieje przybyli zawodnicy z 20 krajów. Gościem honorowym był szef federacji IJKA sensei Sadoshiga Kato 9 dan.

Zmagania były prowadzone  w formule kata indywidualne, kata drużynowe oraz kumite indywidualne, kumite  drużynowe. Ząbkowicki Klub Karate - Do reprezentowali : Piotr Czeleń, Zbigniew Wąż, Rafał Kuczera, Bogusław Litwin, Piotr Malczewski, Piotr Kostro, Gabriela Litwin, Mikołaj Gulej, Dawid Zabielski, Gracjan Fleszar.

W kalendarzu zdarzeń związanych z karate zapisało się niewielu Polaków, którzy mogliby poszczycić się zdobyciem na jednych Mistrzostwach Świata dwóch tytułów Mistrza Świata kumite (walka) i kata( to logicznie ze sobą powiązane sekwencje bloków, kopnięć i uderzeń).Ten olbrzymi sukces osiągnął sensei Piotr Czeleń - trener Ząbkowickiego Klubu Karate - Do i jednocześnie nauczyciel wf-u w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl. Jest to niebywały sukces dla miasta Ząbkowic Śl. Obecny Mistrz Świata w karate urodził się bowiem, wychowywał i dorastał w tym mieście i co więcej, związał z nim swoje dorosłe życie ,gdzie realizuje się jako pedagog i trener karate Shotokan. Ząbkowicki Klub Karate - Do założony min. przez Piotra Czelenia szczyci się jeszcze jednym sukcesem zdobytym na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Poznaniu. Ząbkowiczanin  Zbigniew Wąż w konkurencji kata drużynowe wywalczył brązowy medal. Wystąpił z kolegami z Wrocławia: Henrykiem Tonderysem i Grzegorzem Rutkowskim.

Rafał Kuczera, Bogusław Litwin i Piotr Kostro bardzo dobrze zaprezentowali się na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata. Tym razem nie udało się stanąć na podium , ale to chyba kwestia czasu i ciężkich treningów. W Turnieju Międzynarodowym o  Puchar S. Kato Cup. zawodnicy naszego klubu startowali w kategorii 12 lat ze starszymi kolegami o dwa lata. Mimo to zajęli brązowy medal w kata drużynowym : Mikołaj Gulej, Dawid Zabielski i Gracjan Fleszar-  jest to ich największe osiągnięcie i dobry prognostyk na następne zawody. Gratulujemy również  jedynej "Kobietce" z naszej drużyny Gabrieli Litwin, która dzielnie walczyła ze starszymi kolegami i godnie reprezentowała nasz klub.

Przyjazna atmosfera w Ząbkowickim Klubie Karate - Do nie tylko przynosi sukcesy na różnych mistrzostwach, ale udział w tych zajęciach daje klubowiczom wiele satysfakcji i radości. Ponadto klub co roku organizuje Dni Japońskie w Ząbkowicach Śl. dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod hasłem "Bezpieczna droga do i ze szkoły. Bądż mądry - obroń się sam". W ramach tych zajęć klub prowadzi także konsultacje dla służb mundurowych.

Ząbkowicki Klub Karate - Do zaprasza od września wszystkich chętnych na zajęcia dla dzieci i dorosłych, które odbywają się w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Wrocławskiej 17. Na Hali Słonecznej odbywają się zajęcia samoobrony dla kobiet w każdym wieku pod hasłem „Bądż mądra – obroń się sama”. Mając na uwadze zdanie Plauta, że „często wielkie talenty pozostają w ukryciu”, zainteresowanych pracą klubu oraz chętnych do czynnego włączenia się w jego działania zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.shotokan-zabkowice.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.