ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Muzyczna niespodzianka podczas XIV Podwieczorku pod zegarem

11.04.2012
Podczas jutrzejszego spotkania w Izbie Pamiątek Regionalnych wystąpi Dariusz Kownacki. To absolwent Akademii Muzycznej i,. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie akordeonu prof. Jerzego Kołodzieja. Od 1992 nauczyciel klasy akordeonu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu.

Wychowawca laureat w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Autor pierwszego w Polsce podręcznika do nauki gry na akordeonie guzikowym. Pasjonat swojego instrumentu, w repertuarze posiada unikatowe pozycje muzyki klasycznej współczesnej i etnicznej. Od wielu lat zajmuje się muzyką bałkańską, propagując twórczość  między innymi legendarnego akordeonisty Borysa Karlova. W kręgu jego zainteresowań  ważne miejsce zajmuje muzyka klezmerska i  żydowska oraz twórczość  Astora Piazzolli.

Program:
tradycyjna muzyka narod w Europy południowo-wschodniej. Między innymi: Gankono Horo, Dajcovo Horo, Sebidonka, Ajde Jano, Jovano Jovanke, Sherele, Naght in Gan Eden, Heisel Bulgar.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.