ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Narodowe Święto Niepodległości 2014 w Ząbkowicach Śląskich

12.11.2014
Od Mszy św. za ojczyznę w kościele pw. św. Anny w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęły się w Gminie Ząbkowic e Śląskie obchody Dnia Niepodległości. Na Mszy Św. ks. Prałat Marian Mądry mówił w kazaniu o potrzebie odpowiedniego korzystania z wolności, podkreślając, że zawsze duch wolności był u nas, Polaków równoważny z duchem katolicyzmu. Na koniec Mszy Św. ks. Prałat Marian Mądry, Burmistrz Marcin Orzeszek, Starosta Ząbkowicki Roman Fester i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik zostali odznaczeni Złotymi Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Związku Sybiraków.

Po Mszy Św. uroczystości przeniosły się pod Pomnik Poległym Za Ojczyznę, gdzie w swoim przemówieniu Burmistrz Ząbkowic Śląskich podkreślił, że wolność to nie tylko przywilej, ale przede wszystkim odpowiedzialność, z której  należy mądrze korzystać. Przypomniał, że w tym roku obchodzimy 96 rocznicę odzyskania niepodległości i 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów, nawiązując do obywatelskiego obowiązku uczestniczenia w wyborach samorządowych. Następnie delegacje Urzędów, organizacji Kombatanckich, szkół i stowarzyszeń Gminy Ząbkowice Śląskie złożyły pod pomnikiem kwiaty i znicze. Całość zakończył koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.