ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nauczyciele mistrzem Regionalnej Ligi Halowej Piłki Nożnej sezonu 2012/2013

18.02.2013
Mamy za sobą X jubileuszową edycję Regionalnej Ligi Halowej Piłki Nożnej sezonu 2012/2013. W sobotę i niedzielę odbyły się wielkie finały I, II i III ligi. Tytuł Mistrza RLHPN zdobyła ekipa Nauczycieli, która w najważniejszym meczu sezonu pokonała Straż Pożarną 7:2. Nauczyciele zdobyli również wyróżnienia indywidualne. Paweł Zieliński został królem strzelców, a publiczność i piłkarze uznali go za najlepszego zawodnika ligi. Najlepszym bramkarzem RLHPN został Arkadiusz Sadowski z Toporów.

I Liga RLHPN
Finały I Ligi RLHPN zgodnie z tradycją odbyły się w sobotę. Nim jednak doszło do najważniejszej potyczki sezonu w szranki stanęły ekipy grające w półfinałach. W pierwszym naprzeciw siebie stanęli Nauczyciele i Ziębice. Bardzo wyrównany pojedynek zakończył się ostatecznie zwycięstwem faworytów, ale mimo porażki Ziębice zasłużyły na słowa uznania. W drugim półfinale, również niezwykle wyrównanym, zwyciężyła Straż Pożarna i ona dotarła do finału. W meczu o III miejsce Precelek uległ Ziębicom zajmując miejsce tuż
za podium, a w finale Nauczyciele pokonali Straż zdobywając tytuł mistrza i prawo gry w Superpucharze Dolnego Śląska. Superpuchar odbędzie się 9 marca na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich.

W sobotę podczas wielkiego finału jubileuszowej edycji RLHPN nadarzyła się okazja również do wyróżnienia
zawodników, którzy swoją postawą i zaangażowaniem w rozgrywki RLHPN przyczynili się do jej rozwoju. Wyróżnienia z rąk burmistrza Marcina Orzeszka otrzymali Bogdan Zieliński oraz Robert Fudali.

II Liga RLHPN
Nie mniejsze emocje, co pierwszoligowcom, towarzyszyły finałom drugiej ligi. W niedzielę do ścisłej czwórki awansowały ekipy Drink Team, Sotpol, Skład B oraz Gold Niedźwiednik. Faworytem tej czwórki był bez wątpienia Drink Team, który w rundzie zasadniczej zajął pierwsze miejsce w lidze. Finały jednak rządzą się swoimi prawami i jak się później okazało faworyci zajęli ostatnie, czwarte miejsce i o tym czy zagrają za rok w I lidze zdecydują baraże. Trzecie miejsce zajął Skład B, drugie Sotpol, a na najwyższym stopniu podium stanął Gold Niedźwiednik. Gold oraz Sotpol tym samym uzyskali promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. W lidze drugiej królem strzelców został zawodnik Drink Teamu Kamil Olejarnik.

III Liga RLHPN
Trzecia liga to również emocje i to zarówno w półfinałach jak i w finałach. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła ekipa Raptors, która w finale pokonała Bawarię Yacht. Oba zespołu uzyskały bezpośredni awans do ligi drugiej.
Trzecie miejsce zajął team Skład C, a czwarte Cis Brzeźnica. Te zespoły zagrają w barażach o awans. Królem strzelców został zawodnik Bawarii Paweł Dudzic.

Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom:

  • Adamowi Prokopowi "Neoprofil" z Tarnowa za ufundowanie dresów sportowych dla finalistów I ligi oraz zawodników wyróżnionych indywidualnie.
  • Mariuszowi Pelikańskiemu oraz Natalii Kielar "Restauracja Olimpijska" za ufundowanie dwóch bonów, każdy o wartości 100 zła dla najlepszych ekip I i II Ligi RLHPN
  • Radosławowi Malinowskiemu "Malin Shop" za ufundowanie dwóch bonów, każdy o wartości 100 zł dla najlepszego zawodnika oraz bramkarza RLHPN.
  • Firmom Montex, Norpol oraz Auto-centrum za ufundowanie piłki dla finalistów II i III ligi RLHPN.

Wyniki wielkich finałów:

I liga RLHPN Sobota 16.02.2013 r.
I półfinał: Nauczyciele vs Ziębice 5:3
II półfinał: Precelek vs Straż Pożarna 4:5
Mecz o 3 miejsce: Precelek vs Ziębice 2:3
Finał: Nauczyciele vs Straż 7:2

II liga RLHPN Niedziela 17.02.2013 r.
I półfinał: Drink Team vs Sotpol 4:4 k. 1:2
II półfinał: Gold Niedźwiednik- Skład B 7:5
Mecz o 3 miejsce: Drink Team vs Skład B 8:12
Finał: Gold Niedźwiednik vs Sotpol 7:5

III liga RLHPN Niedziela 17.02.2013 r.
I półfinał: Bawaria Yacht vs Skład C 10:1
II półfinał: Raptors- Cis Brzeźnica 2:2  k.2:0
Mecz o 3 miejsce: Cis Brzeźnica vs Skład C 0:2
Finał: Raptors vs Bawaria Yacht 4:3

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.