ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Nauczyciele z Červenégo Kostelca w Ząbkowicach Śląskich

21.10.2012
Burmistrz Marcin Orzeszek gościł dziś w Urzędzie Miejskim nauczycieli z czeskiego miasta partnerskiego - Červenégo Kostelca. Spotkanie odbyło się w ramach programu projektu realizowanego przez Gimnazjum Publiczne nr 2 w Ząbkowicach Śląskich p.n: „Poznajmy się – polsko-czeskie spotkania uczniów i nauczycieli".

Podczas wizyty Burmistrz przywitał gości, podkreślając wieloletnią współpracę obu miast i wręczając upominki z Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina. Następnie zagraniczni partnerzy, pod opieką koordynatorki projektu Danuty Tracz udali się na spacer po mieście i zwiedzanie największej atrakcji Ząbkowic – Krzywej Wieży.

Wymiana uczniów i nauczycieli dwóch szkół Publicznego Gimnazjum nr 2 i Zakladni Skola w Czerwonym Kostelcu  to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007 -2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice".

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.