ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Niech się Święci 3 Maja

06.05.2014
Mszą Świętą za ojczyznę w kościele św. Anny rozpoczęły się uroczystości 3-Majowe w Ząbkowicach Śląskich.

Na Mszy Świętej w kościele pw. Św. Anny przywitał wszystkich zgromadzonych ksiądz prałat Marian Mądry, przypominając o znaczeniu dzisiejszego święta dla wszystkich Polaków. W homilii ks. Sebastian Oliszewski mówił o potrzebie patriotyzmu i nierozerwalnej więzi narodu polskiego z Maryją Królową Polski, której święto również obchodzimy 3 Maja. Po Mszy świętej burmistrz Marcin Orzeszek w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie w dzisiejszych czasach patriotyzmu lokalnego, konieczność dalszej wspólnej pracy ponad podziałami na rzecz dalszego rozwoju i przyszłości naszej Gminy.

Po Mszy Świętej zebrani w kościele wysłuchali wspaniały koncert papieski pt. „Ewangelia Życia Jana Pawła II” w wykonaniu Romana Kołakowskiego, Agaty Klimczak i Marcina Rogozińskiego.

Gdy koncert dobiegł końca wszyscy przemaszerowali pod pomnik Poległym za Ojczyznę, na plac Jana Pawła II, gdzie złożyli kwiaty. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.