ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Niepowtarzalne, piękne i barwne widowisko MIKROKOSMOS w ZOK-u!

20.04.2012
Już w przyszłym tygodniu ząbkowiczanie będą mieli możliwość zobaczenia niepokorną i odważną interpretację baśni H. Ch. Andersena pt. "Calineczka" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Tytułowa bohaterka nie jest jak w oryginale bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości. Wszystkich powinna zachęcić także niewiarygodnie niska cena biletu...10 zł w przedsprzedaży, a w dniu spektaklu 15 zł. Nie zwlekaj kup bilety już dziś!

Christian Andersen napisał Calineczkę poszukując w dziecku, którego metaforą jest dwuipółcentymetrowa dziewczynka, dowodu bezbronności, posłuszeństwa, niewinności; wskazując jednocześnie ogromny wpływ świata zewnętrznego na to, co dzieje się z bohaterem. Mikrokosmos jest swobodną interpretacją tej popularnej baśni. Calineczka jest jedynie pretekstem do zderzenia się z podobnymi wątkami, ale na zasadach, które dyktuje w opowieści bohater ciekawy świata, silny i zdecydowany, dążący do tego, by być sobą i czuć się wolnym. Powodem tej swobodnej interpretacji jest chęć podjęcia dialogu ze stereotypem bohatera dziecięcego, sprowadzonego do postawy bezwolnej, pozbawionej charakteru i wpływu na własny los.

Oryginalne kostiumy, muzyka, światła jak i zaskakujące wykorzystanie rekwizytów, tworzą niezwykle plastyczną wizję świata w skali mikro.

Poniżej kilka niezwykle barwnych i wymownych zdjęć ze spektaklu wraz z opisem:
mikrokosmos.pdf

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.