ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Niezwykli Dolnoślązacy 2013

04.11.2013
Już od dziesięciu lat Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych organizuje Konkurs o tytuł Niezwykłej Dolnoślązaczki i Niezwykłego Dolnoślązaka. W 2013 r. w gronie osób nominowanych do konkursu znaleźli się również przedstawiciele Ząbkowic Śląskich

w osobach: Grażyny Kwiecińskiej – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Witolda Barylaka – Wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej, Magdaleny Pokryszki – przedstawicielki Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet” oraz Jerzego Organiściaka – radnego powiatu ząbkowickiego, wspierającego działalność kilku stowarzyszeń na terenie powiatu. 

Komisja konkursowa zdecydowała, spośród ponad 50 osób nominowanych z Dolnego Śląska przyznać tytuł Niezwykłej Dolnoślązaczki Pani Renacie Jasińskiej z Wrocławia – reżyserowi Teatru „Arka” z Wrocławia a tytuł Niezwykłego Dolnoślązaka Panu Markowi Karolczakowi z Wałbrzycha, twórcy Hospicjum Domowego.

Zgodnie z tradycją, wszystkie osoby nominowane i wyróżnione spotkały się w Parku Świętej Edyty Stein we Wrocławiu w środę 30 października 2013 r., gdzie laureaci konkursu posadzili drzewko Akacji i drzewko Dębu,  symbolizujące pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju lokalnego i społeczeństwa obywatelskiego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.