ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Noc Frankensteina jednak nie taka straszna

09.06.2014
Podczas drugiego dnia Potwornego Zlotu Motocyklowego odbyła się w Zabkowicach Śląskich Noc Frankensteina - nawiązująca do atrakcji turystycznych miasta: można było zwiedzać Krzywą Wieżę aż do północy, zobaczyć inscenizację procesu grabarzy z 1606 r., czy dowiedzieć się skąd wywodzi się nazwa miasta Frankenstein.

Wartą zobaczenia atrakcją były lekcje muzealne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy kto odwiedził Izbę Pamiątek Regionalnych mógł usłyszeć ciekawe historie związane z wojnami średniowiecznymi w Ząbkowicach Śląskich oraz życiem codziennym w XIX wieku. Na zakończenie Nocy Frankensteina wystąpiła grupa LUMINIS, która zaprezentowała  pokaz Fireshow - tańca z ogniem

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.