ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Obchody 600-lecia Krzywej Wieży w Ząbkowicach Śląskich

11.02.2013
W tym roku świętować będziemy sześćset lat istnienia Krzywej Wieży. Jej powstanie datuje się na 1413 r. - według kroniki Marcina Koblitza w tym roku zakończyły się prace budowlane kościoła p.w. św Anny oraz znajdującej się przy niej dzwonnicy - Krzywej Wieży.

Już teraz warto zarezerwować sobie czas i odwiedzić Ząbkowice Śląskie (nie tylko podczas lipcowych"Dni i Nocy Krzywej Wieży" - 12-13 lipca czy "Weekendu z Frankensteinem" 30-31 sierpnia). Wspólne świętowanie historycznego faktu 600-lecia Krzywej Wieży odbędzie się w pierwszy weekend majowy. Na Państwa czekają liczne atrakcje! Szczegóły obchodów Krzywej Wieży -  symbolu Dolnego Śląska  - już wkrótce!

Zapraszamy do obejrzenia spotu Miasta Krzywej Wieży i Frankensteina:

oraz Krzywej Wieży w spocie: "Dolny Śląsk. Dotknij Tajemnicy".

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.