ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

"Orszak Trzech Króli" ulicami Ząbkowic Śląskich

03.01.2014
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Orszaku Trzech Króli – w programie jasełka uliczne, pochód ulicami miasta oraz wspólne kolędowanie. Wyruszamy 6 stycznia 2014 roku z placu przy Kościele pw. Św. Anny o godz. 13.00.

Orszak Trzech Króli nawiązuje do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i jest bezpośrednim odniesieniem do Dnia Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli. Dziś wielobarwne pochody na czele z trzema królami stały się już tradycją w wielu miastach – w tym w Ząbkowicach Śląskich. Ząbkowickiemu Orszakowi patronuje Burmistrz Marcin Orzeszek, Jego Ekscelencja ks. Biskup Ignacy Dec, Ks. Prałat Marian Mądry, Ks. Proboszcz Bogdan Wolniewicz oraz Ks. Proboszcz Tadeusz Beściak SAC. Sygnałem rozpoczęcia Orszaku będzie Hejnał zagrany z Krzywej Wieży – szczegóły na www.orszak.org/zabkowice.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.