ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Otwarcie Sali Grabarzy w Izbie Pamiątek Regionalnych

14.04.2014
Podczas sobotniego Jarmarku miało miejsce otwarcie nowej atrakcji turystycznej Ząbkowic Śląskich – Sali Grabarzy. Przybyli goście mogli obejrzeć spektakl nawiązujący do historii ząbkowickich grabarzy z początku XVII wieku.

Pracownicy Izby Pamiątek Regionalnych wraz z ząbkowicką młodzieżą przygotowali inscenizację procesu ząbkowickich grabarzy z 1606 roku, przywołując mroczne wydarzenia z kart historii. Aktorzy wcielili się w role sędziego, szajki grabarzy oraz autorki słynnej powieści "Franknenstein" - Mary Shelley. Opowiedziała ona zwiedzającym o tym, jak wpadła na pomysł napisania powieści oraz podzieliła się refleksjami na temat swojej twórczości. Na koniec goście zeszli do piwnic Izby Pamiątek, gdzie zwiedzili laboratorium doktora Frankensteina. Całość wypadła interesująco - zapraszamy mieszkańców i gości do odwiedzenia nowej atrakcji.

Przypominamy, że Krzywą Wieżę oraz Szlak Frankensteina można zwiedzać codziennie od godz. 9.00 do 18.00.

Projekt „Utworzenie Sali rozpraw sądowych szajki ząbkowickich grabarzy w Izbie Pamiątek Regionalnych w Ząbkowicach Śląskich” uzyskał dofinansowanie na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie.”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.