ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Pawłowicach

23.10.2012
Mieszkańcy Pawłowic mogą cieszyć się już nowo wyremontowaną świetlicą, której oficjalne otwarcie miało miejsce w dniu 20 października 2012 roku. Świetlica powstała w ramach działania p.n.: "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" - program "Odnowa i Rozwój Wsi".

Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez Burmistrza Marcina Orzeszka i Panią Sołtys Wandę Biernacką. Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Braszowicach Ksiądz Krzysztof Turaj poświęcił nowe pomieszczenia budynku.

Po obejrzeniu i prezentacji sal, zgromadzeni goście wysłuchali słów podziękowania Pani Sołtys, która nie ukrywała swojej radości z zakończonej inwestycji. Krok po kroku opowiedziała, jak przebiegał remont i z jakimi zadaniami przyszło im się zmierzyć. Kolejno przemówił Burmistrz Marcin Orzeszek, podkreślając wagę zrealizowanego projektu, dofinansowanego przez Gminę kwotą 383 422 zł. w ramach działania programu "Odnowa i Rozwój Wsi" objętego PROW na lata 2007-2013.

W części artystycznej wystąpiła Roksana Rzucidło z Publicznego Gimnazjum nr 2, dzieląc się swoim talentem wokalnym. Pani Zofia Listwan odczytała piękne wiersze mieszkańca Pawłowic. Miłym akcentem okazała się prezentacja multimedialna Pana Bogdana Tuły – podróżnika, który od kilku rat przemierza rowerem zakątki Europy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.