ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pamiętaj o wymianie dowodu osobistego

08.08.2013
Przypominamy mieszkańcom Gminy Ząbkowice Śląskie, że od 2011 roku tracą ważność dowody osobiste, którym mija dziesięcioletni okres ważności. Oznacza to, że w 2013 roku stracą ważność dokumenty wydane w 2003 roku. W związku z tym powinni Państwo sprawdzić czy posługują się aktualnymi dowodami osobistymi. Data ich ważności umieszczona jest w prawym, dolnym rogu na stronie ze zdjęciem.

Posiadacz dowodu osobistego ma obowiązek wymienić dokument w razie: upływu terminu ważności, zmiany danych, które zamieszcza się w dowodzie osobistym, uszkodzenia dowodu osobistego lub zaistnienia innej okoliczności utrudniającej ustalenie tożsamości osoby. 
O wymianę dowodu osobistego należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Informujemy, że dowody osobiste, którym upłynął termin ważności, są automatycznie unieważniane „z urzędu” w rejestrach komputerowych ewidencji ludności i dowodów osobistych.

Wnioski o wymianę dowodu osobistego są przyjmowane są w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śląskich, w pokoju  nr 1 na parterze.  Wnioski można pobrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego lub ze strony internetowej - zakładka „Mieszkaniec” - Biuro Obsługi Interesanta, gdzie opisane są procedury związane z wyrobieniem dowodu osobistego.

Nadmieniamy, że dowody osobiste są wydawane bezpłatnie.

Uwaga: do wniosku o ponowne wydanie dowodu osobistego nie załącza się odpisu aktu stanu cywilnego, jeżeli dane zawarte w dowodzie osobistym nie uległy zmianie, a w dokumentacji dowodowej znajdują się te odpisy, a jedynie 2 aktualne zdjęcia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.