ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pieszo z Ząbkowic Śląskich do Częstochowy. X Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę.

02.08.2013
1 sierpnia z Ząbkowic Śląskich wyruszyła Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Grupa 4 - Ziemi Ząbkowickiej, pielgrzymuje w koszulkach z logo naszej gminy.

W dniu wczorajszym o godz.12.00 odbyła się msza święta w Kościele Św. Anny, której przewodniczył ks. biskup Adam Bałabuch. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz na Plac Jana Pawła II pod pomnik, gdzie biskup wraz z księdzem prałatem Marianem Mądrym, Burmistrzem Ząbkowic Śląskich Marcinem Orzeszkiem, Starostą Ząbkowickim Romanem Festerem złożyli kwiaty i zapalili znicze ku czci poległym za ojczyznę w 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dziś z samego rana w Bobolicach w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej przed wyruszeniem w trasę odbyła się msza święta koncelebrowana przez biskupa Ignacego Deca. Po porannej modlitwie pielgrzymi wyruszyli w dalszą wędrówkę. Na Jasną Górę uczestnicy dotrą w piątek 09 sierpnia.

Życzymy wszystkim pielgrzymom siły, wytrwałości a przede wszystkim aby sprzyjała im pogoda podczas wędrówki na Jasną Gorę.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.