ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Pierwszy Piknik Ratowniczy na plantach ząbkowickiego zamku

04.06.2014
W ramach akcji „Bezpieczny powiat ząbkowicki” Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich zorganizowało zawody ratownicze dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. W zawodach uczestniczyła także grupa uczniów z Niemiec. Kilkuosobowe zespoły musiały wykazać się swoją wiedzą na temat zasad udzielania pierwszej pomocy i zastosować ją na specjalnie pozorowanych wypadkach. Musiały udzielić pierwszej pomocy m.in. ofiarom wypadku komunikacyjnego, topielcowi, niedoszłemu samobójcy czy rannemu alpiniście.

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich, a trzecie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach. Szkoły otrzymały plecaki z wyposażeniem niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy oraz fantomy.

Atrakcją pikniku był most linowy, po którym każdy chętny mógł spróbować przejść a także pokazy ratownictwa w wykonaniu strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Braszowic i Tarnowa, którzy zaprezentowali jak wykonać dostęp do poszkodowanego w wypadku samochodowym i przetransportować do karetki. Ochotnicy z Górskiego Pogotowia Ratunkowego zaś pokazali swoje umiejętności transportując poszkodowanego z bastei ząbkowickiego zamku.

Każdy uczestnik pikniku mógł skorzystać ze szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.