ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Piknik Ratowniczy przy ruinach ząbkowickiego zamku

16.05.2014
Pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego, akcje promocyjno-edukacyjne oraz I Powiatowe Zawody Szkolnych Zespołów Ratowniczych – to główne atrakcje PIKNIKU RATOWNICZEGO, który odbędzie się na Plantach Zamkowych w Ząbkowicach Śląskich w dniu 31 maja 2014 r. w godz. 11.00-15.00. Zobacz na żywo - jak działają strażacy w trakcie rozcinania samochodu z uwięzionymi w nim pasażerami, jak prowadzą akcje ewakuacyjne i poszukiwawcze w górach ratownicy GOPR, a także – jak profesjonalnie działają ratownicy medyczni w naszym pogotowiu.

Obok pokazów ratownictwa odbędą się I Powiatowe Zawody Szkolnych Zespołów Ratowniczych, w trakcie których reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu ząbkowickiego będą rywalizować na 5 punktach urazowych (każdy punkt to inny przypadek do rozpoznania i udzielenia pierwszej pomocy przez każdy zespół). Zawody te podsumowują cykl szkoleń pierwszej pomocy realizowanych w ramach projektu BEZPIECZNY POWIAT ZĄBKOWICKI w szkołach i mają na celu sprawdzenie nabytych przez ich uczestników umiejętności.

W trakcie PIKNIKU RATOWNICZEGO prowadzone będą również akcje promocyjno-edukacyjne upowszechniające wiedzę o pierwszej pomocy, potrzebę jej posiadania przez każdego, a także instruktarze podstawowych umiejętności ratowniczych. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł spróbować  prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej przy użyciu zakupionych w ramach projektu fantomów (w tym fantomów niemowlęcia) pod okiem instruktorów ratownictwa medycznego. Szczególne zaproszenie kierujemy do kobiet, które niedawno urodziły dziecko, bądź w najbliższym czasie planują być mamami, gdyż w trakcie pikniku prowadzone będą instruktarze podstawowych czynności ratowniczych przy zadławieniach niemowląt.

PRZYJDŹ I ZDOBĄDŹ WIEDZĘ NA WAGĘ ŻYCIA!

Dla wszystkich uczestników PIKNIKU RATOWNICZEGO – saszetki ratownicze gratis!

Projekt „BEZPIECZNY POWIAT ZĄBKOWICKI – zwiększenie aktywności społecznej mieszkańców poprzez realizację cyklu szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy i organizację pikniku z udziałem służb ratowniczych” ubiega się o dofinansowanie w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.