Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Juniorzy reprezentacji Polski w piłkę ręczną grali w Hali Słonecznej

23.03.2012
Zespoły juniorów Polski i Czech przygotowujących się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy U18, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Chorwacji (rywalami będą Chorwaci, Rumuni i Gruzini) rozegrały mecz sparingowy w Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Drużyna reprezentacji Polski pokonała zespół z Czech 32:27 (15:11).

Zwycięstwo Biało-Czerwonym nie przyszło jednak łatwo. Po objęciu prowadzenia w pierwszej fazie spotkania 5:0 przez podopiecznych Leszka Biernackiego, zanosiło się na łatwe zwycięstwo. W drugiej połowie meczu, czeski bramkaż popisywał się skutecznymi interwencjami, zawodziła też skuteczność Polaków. W 50 minucie Czesi doprowadzili do wyrównania 25:25. Jednak końcówka meczu należała do polskich szczypiornistów.

Polska – Czechy 32:27 (15:11)
POLSKA: Morawski(SPR Wisła Płock), Kornecki (KSSPR Końskie) – M.Gębala(UKS KAR-DO Gdynia) 2, Malczewski (LKS Kęsowo) 2, Fugiel (KS Vive Targi Kielce) 4, Fidyt (UKS Siódemka Chełmek) 5, Piątek (KS NMC Powen Zabrze) 1, Karpiński (MKS MOS Wrocław) 3, Stefaniec (KS Vive Targi Kielce), Styrna (KS Vive Targi Kielce) 1, T.Gębala(UKS KAR-DO Gdynia) 1, Tokaj (SPR Wisła Płock) 3, Bąk (MOSiR Mysłowice - SMS) 4, Klopsteg (SKF Sparta Oborniki Wlkp.) 1, Olszewski (SPR Wisła Płock) 3, Zimoch (KS Vive Targi Kielce) 2.