ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Początek akcji PODAJ ŻÓŁTE KÓŁKO

27.11.2012
W listopadzie Ząbkowicka Trójka postanowiła przyłączyć się do wielu innych miast propagujących akcję "Podaj żółte kółko". W prosty, przyjemny, ale i atrakcyjny sposób zamierzamy zachęcać innych do promowania idei wsparcia i akceptacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mamy nadzieję, że "inność" będzie stawała się coraz częściej " normalnością". Dlatego urządzamy w szkole spotkania czytelnicze z książką Elizy Piotrowskiej "Żółte kółka".

Czytane przez znane uczniom osoby przygody Niny z zespołem Downa oraz jej przyjaciół z 2b, mają przybliżyć kręgom uczniowskim wagę wrażliwej problematyki społecznej. Bohaterka opowieści - Nina, choć ma przydomek Inna, identyfikuje się z nim, bo każdy z klasy ma przezwisko, które do niego pasuje i jest aprobowanym przez dzieci zjawiskiem. Dziewczynka jest w pełni akceptowana w środowisku swojej klasy, pasuje do niej, jak niezbędny element układanki. Chociaż znajduje się wraz z kolegami w bardzo różnorodnych sytuacjach, czasem trudnych i przez nią samą sprawianych, postawa uczniów stojących murem za swoją współtowarzyszką "zawsze i wszędzie" dowodzi, jak piękna może być ta specyficzna przyjaźń. I tego pragniemy z pomocą akcji nauczyć. Każdy, kto zechce się do tej inicjatywy przyłączyć, może podpisać się po prostu na wprowadzonych w obieg żółtych kółkach, symbolizujących otwarte i pełne szczerej miłości serce, bo takie właśnie w symbolice żółtych kółek widziała Nina.

Finał akcji w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych już w grudniu (więcej informacji na stronie http://www.podajzoltekolko.pl/). Serdecznie zapraszamy!!!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.