ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Polsko-czeskie spotkania na szlaku

12.06.2013
Grupa turystów i przewodników z Czech, członków Klubu Czeskich Turystów z Cervenego Kostelca gościła w dniu 1 czerwca 2013 na zaproszenie Oddziału PTTK w Ząbkowicach Śląskich.

Spotkanie było realizowane w ramach polsko - czeskiego projektu "Przekraczamy granice", realizowanego przez Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich oraz Urząd Miejski w Cervenym Kostelcu za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Ideą przyświecającą spotkaniu było zapoznanie czeskich gości z zabytkami Ząbkowic Śląskich, w szczególności z obiektami Miejskiej Trasy Turystycznej i zachęcenie turystów czeskich do częstszego niż dotychczas odwiedzania Ząbkowic Śląskich. Pomimo fatalnej w tym dniu pogody, Czesi i Polacy mężnie znosili padający deszcz i w dobrych humorach zapoznawali się z kolejnymi obiektami na trasie.  W przerwie uczestnicy zostali zaproszeni na obiad w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1. Największe wrażenie na turystach czeskich zrobiły ruiny zamku Karola I Podiebradowicza oraz kościół i klasztor sióstr Klarysek, gdzie mieli okazję wejść do klasztoru i porozmawiać z matką przełożoną.

Spotkanie pomimo niesprzyjającej pogody udało się znakomicie - w opinii naszych czeskich partnerów Ząbkowice przedstawiają się  jako miejsce warte odwiedzenia.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.