ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 300 tys. zł. dofinansowania w ramach programu Indywidualizacja Procesu Nauczania

04.07.2012
W ramach pozyskanego przez Gminę Ząbkowice Śląskie dofinansowania w wysokości 301 691,10 zł. do wszystkich szkół podstawowych w Gminie Ząbkowice Śląskie za kwotę 150 086,10 zł. zakupione zostały wszelkie pomoce dydaktyczne, w zależności od zainteresowań, predyspozycji i możliwości edukacyjnych, jak i rozwojowych poszczególnych uczniów w danej szkole. Za pozostałą kwotę prowadzone będą indywidualne zajęcia z dziećmi m.in.: z problemami w czytaniu i pisaniu, problemami logopedycznymi, czy zajęcia gimnastyczne.

W celu prawidłowej realizacji tych zajęć na liście zamówień znalazły się m. in. pomoce logopedyczne, pomoce do prowadzenia zajęć dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, zagrożonych dysleksją, mających kłopoty ze zdobywaniem umiejętności matematycznych, dotkniętych zaburzeniami mowy, a także pomoce gimnastyczne.

Dzięki temu w naszych szkołach zwiększy się stopień wykorzystania aktywizujących metod nauczania  oraz podniesie to chęć czynnego uczestniczenia dzieci w różnego rodzaju zajęciach, a jednocześnie zwiększy osiągalność uzyskania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Projekt p.n. „Indywidualizacja Procesu Nauczania i wychowania uczniów klas I-III dla szkół podstawowych” finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, a nadzorowany przez urzędy marszałkowskie lub wojewódzkie urzędy pracy, które pełnią funkcję Instytucji Pośredniczących. Odbiorcą projektu jest każda szkoła podstawowa z klasami 1-3. Celem projektu jest dostosowanie warunków do indywidualnych potrzeb edukacyjnych każdego ucznia klas I-III, z uwzględnieniem zarówno dzieci wybitnie uzdolnionych jak i uczniów z deficytami edukacyjnymi.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.