ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 7 tys. turystów zwiedziło Krzywą Wieżę w pierwszym półroczu bieżącego roku

03.07.2013
Liczba turystów zwiedzających ząbkowicką Krzywą Wieżę w pierwszym półroczu 2013r. wzrosła o ponad 100 % w stosunku do pierwszego półrocza w roku 2012.

Jak wynika z prowadzonych statystyk ze sprzedaży biletów w pierwszym półroczu tego roku nasz sztandarowy zabytek zwiedziło 7033 turystów.

Dla porównania w pierwszych półroczach lat ubiegłych liczba turystów zwiedzających Krzywą Wieżę przedstawiała się następująco:

 

I – VI  2010r.: 2522

I – VI  2011r.: 3415

I – VI  2012r.: 3460

I – VI  2013r.: 7033

Kampania promocyjna Ząbkowic Śląskich, naszych zabytków, a w szczególności Krzywej Wieży przynosi wymierne efekty. Wpływ na to z pewnością miała kampania telewizyjna, w której Krzywa Wieża była jedną z kilku atrakcji turystycznych promujących Dolny Śląsk. Do tak znacznego wzrostu zainteresowania Ząbkowicami Śląskimi przyczyniła się również kampania internetowa, bilbordowa oraz prasowa. Ząbkowice Śląskie stają się coraz atrakcyjniejszą gminą w naszym regionie. Sądzę, że fakt ten wykorzystają również nasi lokalni przedsiębiorcy nie tylko Ci już działający, ale również tacy, którzy mają zamiar rozpocząć działalność np. w branży około turystycznej – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.