ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ponad 9 mln złotych środków zewnętrznych dla Gminy w 2014 roku

14.01.2015
Gmina Ząbkowice Śląskie zrealizowała w minionym roku wiele różnych inwestycji, projektów dla dzieci i młodzieży czy wydarzeń kulturalnych. Ich przeprowadzenie nie byłoby z pewnością możliwe bez wsparcia różnego rodzaju środków zewnętrznych – czy to z programów unijnych, rządowych czy regionalnych. W 2014 r. Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała ponad 9 mln złotych środków zewnętrznych.

Dofinansowanie uzyskały takie projekty jak:

I Ząbkowickie Targi Rolno-Spożywcze

Jarmark Bożonarodzeniowy

III etap remontu zamku

Przebudowa Dróg wewnętrznych w miejscowościach wiejskich: w Tarnowie, Olbrachcicach Wielkich, Braszowicach, Stolcu i Jaworku

Skatepark

Zakup nowego wyposażenia dla OSP w Braszowicach i Tarnowie

Zajęcia taneczne dla dzieci – program „Dolnośląskie stokrotki”

Budowa świetlicy wiejskiej w Kluczowej i siłowni zewnętrznej w Szklarach-Hucie

 

Poza tymi programami należy pamiętać o jednej z większych inwestycji – przebudowie ulic Legnickiej, części Wrocławskiej, Żeromskiego, Kusocińskiego, Staszica i Ziębickiej (droga wojewódzka nr 385 ). Całość projektu na kwotę 4 800 000 zł finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W tym roku rozpoczęły się dwa etapy remontu – ulica Legnicka i ulica Ziębicka. 

Z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego otrzymaliśmy również dotację celową na stypendia i zasiłki na kwotę niemal 245 tysięcy zł. Innym projektem, który będziemy realizować w roku 2015, a który dofinansowanie otrzyma, jest przebudowa ulicy Jasnej i Świerkowej w Ząbkowicach Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.