ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Powiatowy Rajd Rowerowy już 21 czerwca 2014 r.

16.06.2014
Powiatowy Rajd Rowerowy to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez Ziemi Ząbkowickiej. Tym razem amatorzy jednośladów 21 czerwca 2014 r. wyruszą w atrakcyjną trasę u podnóża Gór Bardzkich, a wystartują z boiska sportowego we wsi Potworów. Na co mogą liczyć uczestnicy tegorocznej edycji?

„W tym roku tradycyjnie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Na pierwszych 600 uczestników mamy wysokiej jakości koszulki rowerowe, pakiety promocyjne oraz posiłek regeneracyjny. Oczywiście nie zabraknie licznych konkurencji sprawnościowych z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi w tym rowerami górskimi. Wybierzemy też miss rajdu, a spośród wszystkich uczestników rozlosujemy także rowery” – komentuje Kinga Grabowa ze Starostwa Powiatowego.

Rajd zgodnie z tradycją będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy to przejazd w tempie rekreacyjnym około 10-kilometrowej, malowniczej trasy z Górami Bardzkimi w tle. Drugi etap to konkurencje sprawnościowe, występy i konkursy z nagrodami.

„Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w XV Powiatowym Rajdzie Rowerowym, który tym razem odbędzie się u podnóża Gór Bardzkich. Przyjęłyśmy taką ideę, aby corocznie odbywał się w innym miejscu i odkrywał kolejny zakątek naszej małej ojczyzny. Po raz pierwszy zaglądniemy z rowerami w okolice Barda, gdzie bliskość natury i piękno otaczającego krajobrazu jest rzadko spotykana” – tak zaprasza na rajd Starosta Ząbkowicki Roman Fester.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, a zapisy będą przyjmowane na starcie (boisko w Potworowie) już od godziny 9:00. Szczegóły na www.zabkowice-powiat.pl lub w Wydziale Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich, ul. Sienkiewicza 11, pok. 305, tel. 074 8162815, e-mail: d.ciepierski@zabkowice-powiat.pl. Zapraszamy do udziału. 

 Projekt „BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka – promocja walorów obszaru LGD „Qwsi” poprzez organizację XV Powiatowego Rajdu Rowerowego” ubiega się o dofinansowanie w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.