ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

VII Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej - 14-15 września 2013

12.08.2013
Prezentacje Gospodarcze Ziemi Ząbkowickiej odbędą się w trzeci weekend września 14.09.2013 – 15.09.2013. Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy na teren Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie czekać będzie wiele ciekawych atrakcji. W samej hali oraz – nowość! – w namiocie wystawienniczym zaprezentują się firmy z naszego powiatu oraz z zagranicy. Wstęp na teren targów będzie wolny!

Przedsiębiorcy, którzy pragną zaprezentować się na PG ZZ proszeni są o pobranie formularza zgłoszeniowego: formularz__zgoszeniowy_prezentacje_2013.doc  bądź o kontakt z Wydziałem Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego (nr tel. 74 816 28 15).

Dla publiczności przygotowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, a także koncertów muzycznych. Na scenie widowiskowej PG ZZ, gdzie jak zwykle będzie można obejrzeć ciekawych wykonawców z terenu naszego powiatu, również nie zabraknie artystów z Niemiec. Na najmłodszych będzie czekał „dmuchany” park zabaw, a na starszych doskonale przygotowane stoiska gastronomiczne. Tradycyjnie zostaną  przyznane Wieże Sukcesu dla najprężniej działających i rozwijających się firm w powiecie. Nie zabraknie również nagrody za najbardziej atrakcyjne stoisko targów.

W tym roku impreza zyska status targów transgranicznych, ponieważ pojawi się na niej wielu przedstawicieli biznesu, kultury i polityki z saskiego, usytuowanego na granicy polsko-niemieckiej powiatu Görlitz. A stanie się tak za sprawą Unii Europejskiej, która współfinansuje tegoroczne Prezentacje ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Terytorialnej Polska-Saksonia 2007-2013. Dzięki dofinansowaniu unijnemu wystawiający się na Prezentacjach przedsiębiorcy z terenu naszego powiatu nie poniosą kosztów wynajmu stoiska. Dodatkowo wsparcie europejskie pozwoli na profesjonalną kampanię reklamową imprezy oraz poszerzenie jej oferty wystawienniczej poprzez wynajęcie dodatkowego namiotu wystawienniczego. Transgraniczny charakter targów zostanie osiągnięty dzięki pojawieniu się wystawców z Saksonii, którzy oprócz zaoferowania swoich towarów i usług będą pragnęli zapoznać się w celu kooperacji bądź wymiany handlowej z przedsiębiorcami z powiatu ząbkowickiego.

W ramach wspomnianego projektu unijnego odbędzie się także spotkanie zespołu roboczego złożonego z polskich i niemieckich przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się  rozwojem gospodarczym. Celem działania zespołu jest wykreowanie wytycznych rozwoju lokalnych imprez targowych w powiatach: ząbkowickim i Görlitz oraz zainicjowanie współpracy gospodarczej pomiędzy podmiotami gospodarczymi z obu powiatów. Chętni do udziału w zespole proszeni są o zgłoszenie do Wydziału Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa.

Kontakt:

Starostwo Powiatowe
Wydział Promocji, Oświaty i Rozwoju
ul. Sienkiewicza 11, 57-200 Ząbkowice Śląskie
tel. 74 816 28 15 / 74 816 28 16 ; fax 74 816 28 50
e-mail: kinga@zabkowice-powiat.pl
www.zabkowice-powiat.pl

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.