ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Program „Jeżdżę z głową” w Gimnazjum nr 1

15.05.2012
Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego w Ząbkowicach Śląskich znalazło się w gronie 100 szkół z całego kraju, które realizują program „Jeżdżę z głową”.

Organizatorami programu są: Fundacja BGŻ, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Założenia projektu realizują uczniowie z klas II „C” i III „C”, którzy zapoznali się ze zmianami w ustawie „Prawo o ruchu drogowym” dotyczącymi rowerzystów, obejrzeli też projekcje filmów związanych z tematem. Następnie podjęli szereg działań polegających na przekazaniu zdobytej wiedzy wszystkim uczniom szkoły, mieszkańcom oraz władzom. Działania polegały m. in. na sprawdzeniu siebie w teście, przeprowadzeniu ankiet wśród mieszkańców oraz rozdawaniu ulotek, odblasków i naklejek programu „Jeżdżę z głową”. Całość koordynują opiekunowie projektu w osobach Pana Stanisława Kurzyp i Pana Tadeusza Pancerz, którzy dodatkowo zorganizowali konkurs na najlepszego rowerzystę szkoły.

Idea wzajemnego poszanowania na drodze kontynuowana będzie podczas szkolnego „Pikniku Rodzinnego”, który odbędzie się 26 maja. Będzie można wówczas wysłuchać cyklu prelekcji przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich na temat zachowania rowerzystów na drodze, a także obejrzeć wystawę plakatów, nad którymi obecnie pracują uczestnicy programu. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.