ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Projekt budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na 2015r.

08.12.2014
Przed nami kolejny rok budżetowy, w którym kontynuować będziemy strategię służącą rozwojowi Gminy Ząbkowice Śląskie. Projekt budżetu na rok 2015 zapewnia finansowanie wszystkich zadań realizowanych przez gminę, podległe jej jednostki tj. przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja, Bibliotekę, Ząbkowicki Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz zadań realizowanych przez spółki gminne: Zakład Gospodarki Komunalnej, Delfin, Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W budżecie zabezpieczone zostały środki finansowe na pomoc społeczną, zadania komunalne oraz na część inwestycji - finansowanie zadań inwestycyjnych będzie uzupełniane o środki pochodzące z projektów realizowanych ze środków funduszy europejskich. W trosce o dobrą kondycję finansową gminy, część zaplanowanych inwestycji będzie musiała poczekać do momentu ogłoszenia odpowiednich konkursów przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - programy europejskie na lata 2014 -2020 ruszą w II kwartale przyszłego roku. Udział w projektach i konkursach pozwoli zaoszczędzić środki własne gminy i tym samym pozyskać nawet kilkadziesiąt procent dofinansowania.

Ważną inwestycją przewidzianą na przyszłe lata jest budowa Krytej Pływalni w Ząbkowicach Śląskich. Gmina otrzymała już ze Starostwa Powiatowego pozwolenie na budowę.

Inwestycja zostanie wpisana do budżetu po weryfikacji otrzymanej już całościowej dokumentacji i potwierdzeniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowania.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.