ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Promocja książki Leszka Antoniego Nowaka – „Leksykon Artystyczny Ziemi Ząbkowickiej”

21.11.2014
Serdecznie zapraszamy na promocję nowej książki znanego ząbkowickiego historyka sztuki Leszka Antoniego Nowaka – „Leksykon Artystyczny Ziemi Ząbkowickiej”, która odbędzie się 26 listopada 2014 r. o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich.

Leksykon jest unikalnym wydawnictwem w historii naszego regionu w formie encyklopedii zawierającej 1570 haseł dotyczących artystów, malarzy, rzeźbiarzy, grafików, architektów, fotografików ale także rzemieślników, kolekcjonerów i innych osób zajmujących się twórczością w dziedzinie sztuk plastycznych. Możemy również znaleźć dzieła sztuki i architektury związane z Ziemią Ząbkowicką. Praca Leszka Nowaka jest plonem jego wieloletnich badań i poszukiwań dotyczących sztuki i historii naszego regionu. Redakcję wydawnictwa przeprowadzili panowie Marcin Dziedzic i Jerzy Organiściak. Z pewnością będzie pomocna uczniom, studentom ale także miłośnikom historii w ich studiach nad dziejami naszej „małej ojczyzny”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.