ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Przedstawienie "Światełko" w Ząbkowickim Ośrodku Kultury

05.11.2013
W Ząbkowickim Ośrodku Kultury 4 listopada br. w ramach ogólnopolskiego projektu „Teatr Polska – jedziemy z Teatrem” odbyło się przedstawienie pt. "Światełko". Aktorzy Opolskiego Teatru Lalek i Aktora zaprezentowali opowieść o przyjaźni, chęci dzielenia się szczęściem, ale także o trudnych sprawach, takich jak utrata bliskiej osoby.

Akcja sztuki toczy sie w dziecięcym pokoju, z którego znika Dziewczynka. Wszystkie przedmioty, które zostają same w pokoju trochę rozrabiają, kłócą się, ale bardzo szybko zaczynają tęsknić za Dziewczynką, wokół której kręciło się ich całe życie. Przedstawienie jest opowieścią o przygodach i emocjach przedmiotów (m.in. kapcia, misia, zegara, poduszki), które muszą zmierzyć się z brakiem najbliższej im osoby. Współdziałanie i zapomnienie o dawnych waśniach pozwala im poradzić sobie z tą nową sytuacją. Postanawiają wyruszyć na poszukiwanie Dziewczynki i choć miejsce, w którym ją znajdują wcale nie jest wesołe, to ich wytrwałość i miłość do dziecka okazuje się bezcenna.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.