ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Przegląd Kolęd w Braszowicach 2014

07.01.2014
W kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Braszowicach 5 stycznia 2014 odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym rokrocznie biorą udział zespoły śpiewacze z Dolnego Śląska. Głównym organizatorem jest Koło Gospodyń Wiejskich w Braszowicach. W tegorocznej edycji swoje umiejętności zaprezentowało 8 zespołów z miejscowości: Stolec, Tarnów, Byczeń, Wolibórz, Braszowice, Ciepłowody, Ożary oraz zespół ludowy Kądziołeczki z Lutomi.

Uczestników przeglądu i gości powitał ksiądz proboszcz Krzysztof Turaj. Kolejno wystąpiły panie z Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów ludowych. Wspaniałe jasełka zaprezentowały dzieci z przedszkola w Braszowicach. Podczas przeglądu mogliśmy posłuchać zarówno tych wszystkim nam znanych, polskich kolęd, jak i współczesnych pastorałek. Kolędowanie zakończyło się wspólnym spotkaniem w świetlicy wiejskiej w Braszowicach.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.