ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

"Przewrót w Pikutowie" w Ząbkowickim Ośrodku Kultury

24.11.2014
Pełen groteski, humoru i satyry spektakl „Przewrót w Pikutowie” przygotowany przez Stowarzyszenie Twórców Sztuki zagościł na deskach sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

Przed samym spektaklem mogliśmy posłuchać występów młodych artystów. „Przewrót w Pikutowie” jest skondensowaną wersją polskiej rzeczywistości ukazaną w krzywym zwierciadle. Wyśmiewanie ludzkich wad, piętnowanie ludzkiej skłonności do robienia głupstw czy choćby pycha, plotkowanie i chęć przypodobania się były głównymi motywami spektaklu. Tytułowy Pikutów jest miejscowością jak każda inna. Mieszkańcy żyją swoim życiem, załatwiają swoje codzienne sprawy. Na tle tej spokojne miejscowości ukazane są nam zgoła odmienne  postaci : burmistrz, jego asystent Pan Śliczniakowski, córka i żona burmistrza. Każda z tych postaci przejęta jest rychłą wizytą ministra w ich spokojnym mieście. Wraz z rozwojem akcji mogliśmy zobaczyć jak każda pojawiająca się plotka odwraca do góry nogami przygotowania do wizyty ministra.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.