ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Przywrócenie walorów turystycznych ruinom ząbkowickiego zamku

07.10.2014
Dobiega końca 3 etap remontu ruin ząbkowickiego zamku. W dotychczasowych etapach odnowiono wieżę bramną, odbudowano jedną z dwóch zrujnowanych bastei, wstawiono w niej m.in. drewniane okna i zabezpieczono przed dalszym popadaniem w ruinę. Zabezpieczone zostały także korony i obwód murów zamku.

W kolejnych etapach zaplanowane jest dokończenie zabezpieczania obwodów murów zamkowych, remont wieży zegarowej oraz części podziemi. W zamierzeniach na obu wieżach mają powstać punkty widokowe, zaś w zabezpieczonych lochach zamkowych planowane jest umieszczenie dużego kompleksu Frankensteina, w którego skład wejdzie m.in.: przeniesione z Izby Pamiątek Regionalnych Laboratorium Frankensteina. 

Na pierwsze 3 etapy Gmina Ząbkowice Śląskie wydała kwotę 2 785 042,46 zł.

Ze środków zewnętrznych (dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej) pozyskaliśmy na remont zamkowych ruin 1 110 489,58 zł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.