ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Ząbkowicach Śląskich zajęło V miejsce w IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

15.10.2013
Bardzo dobrze spisała się w Warszawie drużyna Publicznego Gimnazjum nr 1 z Ząbkowic Śląskich podczas Finału Ogólnopolskiego IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Nasi chłopcy zajęli V miejsce w starszej kategorii wiekowej (12-13 lat) - to ogromny sukces. Dla przypomnienia, w zeszłym roku chłopcy zajęli 12 miejsce.

Do stolicy, w środę 9 października, przyjechały 64 drużyny chłopców i dziewcząt -mistrzów wojewódzkich z całej Polski w dwóch kategoriach wiekowych. Wieczorem odbyła się ceremonia rozpoczęcia turnieju oraz losowanie grup. Ząbkowiczanie trafili do grupy z Orlikiem Korsze, UKS Dublerem Opole oraz Gimnazjum nr 36 Łódź.

W czwartek rozegrano mecze grupowe. W pojedynku z Orlikiem Korsze ząbkowiccy piłkarze wygrali 3:1, po dwóch trafieniach Konrada Maciaka i golu Alana Kowalczuka. W drugim starciu piłkarze prowadzeni przez Bogusława Zielińskiego zwyciężyli 3:0 Dubler Opole, a hat-trickiem popisał się Maciak. Te dwie victorie dały gimnazjalistom z „Jedynki” awans do ćwierćfinału. W ostatnim pojedynku, którego stawką było trzecie miejsce w grupie podopieczni Zielińskiego przegrali 0:2 z łódzkim gimnazjum, jednak nie przeszkodziło im to w awansie z grupy.

W piątek odbyły się ćwierćfinały. Chłopcy z „Jedynki” spotkali się z Zespołem Szkół nr 7 w Chojnicach . Stawką tego pojedynku był awans do półfinału turnieju. Podopieczni Bogusława Zielińskiego prowadzili już 2:0, jednak rywale podnieśli się, doprowadzili do remisu i o awansie decydował konkurs rzutów karnych. Karne lepiej wykonywali przeciwnicy i ząbkowiczanie, niestety, musieli uznać ich wyższość. Bramki w regulaminowym czasie gry dla graczy z Ząbkowic Śląskich zdobyli Kowalczuk oraz Maciak.

Mimo, iż szansa na awans do najlepszej czwórki była spora to chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 1 mogą być zadowoleni ze swojego występu. Przypomnijmy, że przed kilkoma laty w turnieju Gimnazjady uczniowie z naszej szkoły zdobyli czwarte miejsce w Polsce, pokonując m.in. szkoły z Lubina, Legnicy czy Poznania.

W sobotę na Torwarze odbył się Wielki Finał IV Turnieju Orlika. Na boisko wybiegło 8 najlepszych drużyn. Wśród dziewcząt starszych o mistrzostwo turnieju walczyły Smerfy Bielawa. Nasi chłopcy postanowili pomóc dziewczętom głośnym dopingiem. Opłacało się. Smerfy Bielawa wygrały swój finał 2:1 z drużyną MUKS Praga Warszawa.

Skład zespołu: Dawid Sienkiewicz, Krzysztof Jabłoński, Konrad Maciak, Piotr Cudzich, Oskar Łyżwiński, Alan Kowalczuk, Kacper Sikora, Szymon Krocz, Tomasz Wiśniowski

Opiekunowie: Tomasz Stelmach, Bogusław Zieliński, Piotr Warzocha

Warto zaznaczyć, że biało-niebiescy spotkali się także z reprezentantami Polski - Arturem Borucem, Jakubem Rzeźniczakiem i Piotrem Zielińskim, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie z kadrowiczami. W czasie wolnym młodzi ząbkowiccy piłkarze mieli okazję zwiedzić stolicę Polski.